Aktuality

Ulehčete rostlinám přezimování díky keramzitu

Je tu podzim a s ním i první mrazíky, které se mohou negativně projevit na růstu venkovních rostlin. A to především těch pěstovaných v nádobách. Správné zazimování je pro jejich další růst nezbytné. Může vám s ním značně pomoci keramzit Liaflor.

Rostliny pěstované v nádobách jsou mnohem náchylnější na změny teplot, než rostliny pěstované přímo v půdě. Proto je důležité je na zimu správě připravit. Zazimovat se dají dvěma různými způsoby - zvenku a zevnitř. A právě u zazimování zevnitř vám pomůže keramické kamenivo (keramzit) Liaflor, které má mnoho využití při pěstování rostlin.

V prázdné nádobě nejprve obložte vnitřní stěny polystyrenem. Nejlépe se hodí hranaté, pravidelné nádoby. Na dno použijte dostatečně silnou vrstvu keramzitu Liaflor, která se postará jak o tepelnou izolaci, tak poslouží jako drenáž. Pro ještě lepší izolaci můžete polystyren i Liaflor překrýt silnou geotextilií, která bude zároveň filtrvat vodu ze zálivky a zabrání tak zanesení drenáže. Do takto připravené nádoby nasypejte zeminu a rostlinu zasaďte. Na zeminu pak použijte další vrstvu Liafloru, která v zimě pomůže proti pronikání mrazu a v létě zabrání rychlému odpařování vláhy.

Na zazimování se vyplatí myslet už při jarním sázení rostlin kvůli volbě správného tvaru a velikosti nádoby. Ale ani na podzim na něj není pozdě!

Kompletní sortiment lehkého keramického kameniva (keramzitu) najdete v e-shopu obchod.liapor.cz.

Zvelebujete zahradu? Vyberte si i z našeho sortimentu betonových dlažeb a zahradní architektury...

27. 9. 2018